Bendis Fraksiyonel CO2 Lazer ve Altın İğne

Güçlü lazer cihazları grubuna giren CO2 lazerler, 10600 nm gibi çok uzun dalga boyuna sahiptir. Bu fiziksel özellik uygulandığı zaman çok daha derin katmanlara ulaşmasını sağlamaktadır. Bu sayede etki ettiği alanda yüksek ısı oluşturarak dokuları buharlaştırabilmektedir. Düz CO2 lazerlerin güçlü buharlaştırıcı etkisi kullanım alanını sınırlı tutmuştur. Ancak teknolojik gelişimler CO2 lazerlerin gücünü azaltmadan çok daha fonksiyonel hale getirmiştir.

Fraksiyonel CO2 lazerlerin özelliği nedir?
Bilgisayar ve optik teknolojisindeki gelişmeler CO2 lazerlerin uygulandığı alanın tamamına değil, arada sağlam dokular kalacak şekilde noktasal etkiler yapmasını sağlamaktadır. Her biri milimetreden çok daha küçük olan mikron büyüklüğünde lazer ışınlarının deriyi etkilemesi çok önemli kazanımlar getirmektedirler. Geniş bir alanı etkilemek yerine arada sağlam dokular bırakılması şeklinde olan bu uygulamalar çok önemli avantajlar sağlamaktadır.

Fraksiyonel CO2 lazerler hangi durumlarda kullanılmaktadır?

İnce ve orta düzeydeki kırışıklıkların giderilmesi
Derin kırışıklık çizgilerinin azaltılması
Geniş gözeneklerin ve kaba cilt görünümünün giderilerek cilt kalitesinin ve elastikiyetinin arttırılması
Güneş lekeleri, melazma gibi doğum sonrası kalan lekeler, yaşlılık lekeleri, akne lekeleri gibi cilt lekelerinin giderilmesi
Sivilce izlerinin giderilmesi
Yara izlerinin giderilmesi veya azaltılması
Yanık veya cerrahi nedenlere bağlı yara izlerinin tedavisi
Doğum veya diğer nedenler ile oluşmuş cilt çatlaklarının giderilmesi

BİZE ULAŞIN!